KONST / Litografier / Färglitografi 14477254
nr 1447 7254
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 37/60. Färglitografi, bildmått: 41x64, yttermått inklusive ram: 67x88 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 februari 2022
kl 18:45:14
6/2 10:09:25
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman